1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Hey Guest, is it this your first time on the forums?

    Visit the Beginner's Box

    Introduce yourself, read some of the ins and outs of the community, access to useful links and information.

    Dismiss Notice

Popularność KAGA

Discussion in 'Forum polskojęzyczne' started by ewox250, Feb 27, 2013.

Mods: sinnertie
  1. markowar

    markowar Catapult Fodder

    Messages:
    5
    :migrant: z tym się zgadzam :migrant:

    :bison: :builder::zchicken::lantern::spam::skeleton:
    </br>--- merged: Mar 23, 2013 10:16 AM ---</br>
    :bow: z tym się zgadzam !:dance:
     
  2. Ciasteczko

    Ciasteczko Catapult Fodder

    Messages:
    12
    MrError ludzie się uczą z czasem jak grają w kaga ,a w grze potrzebne jest troche mięsa armatniego. :p
     
    Porti, Agnar, Domis and 2 others like this.
  3. markowar

    markowar Catapult Fodder

    Messages:
    5
    chyba ciebie boli :shad: :thumbs_down::fcp::migrant:
     
  4. RadioActive

    RadioActive Guest

    Jeśli KAG'a już teraz nie zaczną reklamować, to może być ciężko później.

    Ja powiem tylko tyle, że widziałem wiele gier, różnego rodzaju, małe i duże. Wiele z nich zdobywa graczy, a co za tym idzie kasę w momencie pojawienia się, udostępnienia gry.

    Wielu wydawców decyduje się już teraz na wydanie gry w wersji beta dostępnej dla każdego.
    Gracze często chcą jak najszybciej zagrać, przetestować grę, a że w wersjach beta są jakieś tam błędy, to nie ważne.

    Na tym właśnie etapie zdobywa się stałych graczy którzy często angażują się w projekt, kręcąc filmiki itd. Pojawia się ruch na forach, o grze zaczyna się mówić i zainteresowanie w ten sposób wzrasta.
    Kolejnym etapem na którym są przypływy graczy jest wydanie pełnej wersji, uwolnienie produktu (koniec bety).

    Moim zdaniem (niestety) ta gra już nie zyska zbyt na popularności. Jedyną szansą będzie właśnie wydanie KAG Classic (?) pełnej wersji. Trochę sam się dziwię dlaczego, bo w ostatnich latach takie gry zyskały sporo na popularności. Pewnie zaraz mnie ktoś zjedzie za takie podejście, ale trudno. Uważam że KAG czeka to, co spotkało Soldat'a, oczywiście nie od razu, ale po dwóch, trzech latach liczba graczy i popularność będzie na takim poziomie jak teraz. (Soldat akurat 'żył' trochę i nadal jeszcze nie padł do końca :D).

    Sorki za taki czarny scenariusz :D Obym się mylił, bo gra zasługuje na więcej, o wiele więcej.


    PS: Zapomniałem.. Markowar weź się ogarnij trochę, wyłącz troll mode i napisz coś z sensem.
     
    Porti and Agnar like this.
  5. fajny post, ale gra niedlugo wyjdzie na steamie
     
  6. Oban

    Oban Haxor

    Messages:
    34
    Steam będzie da tej grze drugą młodość, ale KAG jak każda gra kiedyś musi się zestarzeć i umrzeć. Naturalna kolej rzeczy :)
     
    Porti and Agnar like this.
  7. Furai

    Furai THD Team THD Team Administrator

    Messages:
    3,124
    KAG Classic = Alpha (działająca <<w miarę>> wersja gry, lecz wszystkich funkcjonalności w niej jeszcze nie ma)
    KAG 1.0 = Beta (wszystko co ma być w grze już tam jest, ale pełno błędów w kodzie)
    KAG ??? = Release (wszystko powinno być tak jak trzeba, ta wersja będzie wypuszczona na steam)

    W związku z powyższym uważam, że KAG jest daleko od całkowitej straty popularności. Wersja, w którą gracie, jest niedokończona. Aktualnie zbliżamy się do bety, a do wyjścia gry na Steam jest jeszcze długa droga. Nie spodziewałbym się tego przed wakacjami. Tylko nie cytujcie mnie nigdzie. Wszystko jest jedną wielką niewiadomą i może się zmienić w dowolnym momencie.
     
    Porti, Agnar, ewox250 and 2 others like this.
  8. Konfitur

    Konfitur Haxor

    Messages:
    335
    Classic to ten build, w który teraz gramy, czy po wyjściu bety do Classica zostaną dodane nowe reklamy, jakieś bugfixy czy coś ? :)
     
  9. miniu

    miniu Haxor

    Messages:
    765
    Classic jest teraz dla wszystkich , lecz z ograniczeniami . Po wyjściu bety wszystko z classic będzie dla wszystkich. A ten build nie będzie więcej updatowany , naprawiany itp.
    Beta będzie tylko dla tych co kupili.
    Relase to dużo w przyszłość
     
    Porti and Agnar like this.
  10. Furai

    Furai THD Team THD Team Administrator

    Messages:
    3,124
    Nie wydaje mi się byśmy całkiem classic porzucili. Jeżeli MM/Geti nie będą chcieli nic tam kodzić w classicu - ja się postaram znaleźć czas w wakacje na to, acz nic nie obiecuję.
     
  11. RadioActive

    RadioActive Guest

    Hmm nieźle się dyskusja ożywiła dziś :D
    Trochę się dowiedziałem przynajmniej, stąd też ten mój wcześniejszy "(?)" przy Classic, bo prawdę mówiąc raz coś usłyszałem, nie doczytałem gdzieś i jakoś tak w pamięci mi się zapisało. Teraz wiem :)

    Wracając do tematu, steam - ożywienie na pewno, ale na jaką skale - nie wiem, z pewnością przybędzie graczy. Póki co będę trzymał się tego co poprzednio nabazgrałem, czyli tych etapów - wyjście pełnej wersji, oraz pojawienie się gry na steam'ie - o którym zapomniałem.

    Furai fajnie je wymienił i opisał wyżej. Zgadzam się z tym, że daleko od straty popularności, ale tej którą aktualnie KAG posiada i która przybędzie za jakiś czas.. Ciężko po prostu mi sobie wyobrazić KAG za dwa, trzy lata..

    Na pewno zdziwię się gdy zobaczę serwery pełne graczy, chociażby w takim stanie jak teraz :D
    Kończę wróżenie, chciałem napisać coś jeszcze, ale już mi się niedobrze robi :D
     
    Porti and Agnar like this.
  12. LastShadowPL

    LastShadowPL Shopkeep Stealer

    Messages:
    39
    Wolałbym szczerze jak najmniej rozgłosu w Polsce, ale róbcie co chcecie :)
    </br>--- merged: May 5, 2013 8:32 PM ---</br>
    Tym bardziej na portalu YouTube
     
    Porti, Agnar, MrError and 2 others like this.
  13. Konfitur

    Konfitur Haxor

    Messages:
    335
    Macie jakieś kompleksy widzę :P
     
  14. Im więcej tym lepiej, ale nie ZA dużo. Gra na pewno ruszy z kopyta po wypuszczeniu jej na Steama. Mam jednak nadzieję że nie zdobędzie dużego rozgłosu na polskim YT, to by była tragedia i moderatorzy na serwerach mieliby 100x więcej zmartwień.
     
    Porti, miniu and RadioActive like this.
  15. Graver

    Graver Haxor

    Messages:
    322


    Prawda...

    Przykładowy chat:

    [13:30] NoobeczekGrifeczek: hahhhahaha kurwy rozjebie wam baze!


    I by byłby ban za banem D:
     
    Porti, Agnar and miniu like this.
  16. miniu

    miniu Haxor

    Messages:
    765
    ok. tydzień temu
    "Beton: Każdy klan mnie chciał , BoW, FOTE itp. a Remix'a to ja uczyłem grać"
    Beton po rozjebaniu mnie jako knighta w classic (1 runda , 2 vs 1 spamerami rape) : "ahahhah ale z cb cienias, sami słabi w tej polsce są !?"
    Tacy gracze dojdą w 80% z YouTube.
     
  17. RadioActive

    RadioActive Guest

    Ja tylko dodam że tacy gracze są i byli we wszystkich grach.. Są częścią która z jednej strony jest postrzegana bardzo źle przez 'normalnych', ale są też potrzebni aby rozruszać grę, po części także wypromować (w swoim środowisku)..

    Myślę że nawet gdyby takich było wielu, to każda administracja sobie z tym poradzi. Będzie więcej roboty, ale nie tyle, aby nie dało się tego ogarnąć.
     
    Porti, miniu, Konfitur and 1 other person like this.
  18. Harwer

    Harwer Catapult Fodder

    Messages:
    2
    @RadioActive: Zgadza się. Wszyscy gracze są potrzebni. Wiadomo, że nie każdy wesprze grę finansowo, ale wystarczy, że poleci ją komuś, kto wesprze :)
    Sam grałem np. w Team Fortress 2, gdy jeszcze "raczkowało" (kupiłem w zestawie Orange Box), inżynier prawie nie miał achievementów, a czapek i broni było tyle, co kot na płakał (nie wspominając o bardzo ograniczonym craftingu), ale miodność rozgrywki powalała. Dalszy ciąg znacie. Minęło kilka lat, znaleźli się gracze, znalazł się rozgłos, gra poszła na F2P i zarobiła krocie na handlu czapkami :) Da się przeżyć z dziesiątkami/setkami tysięcy uprzykrzających życie graczy. Najważniejsze, żeby "żyła" gra i twórcy mieli z czego żyć, i rozwijać swoje dzieło.
     
    Porti and Agnar like this.
  19. Konfitur

    Konfitur Haxor

    Messages:
    335
    Zwalacie na przyszłych graczy, a prawda jest taka, że średnia wieku obecnych polskich graczy ("nas") jest chyba najniższa (na tle innych krajów) :P
    Stawiałbym na <14 :P
     
  20. Agnar

    Agnar Catapult Fodder

    Messages:
    37
    Ta gra jest teraz tak sławna ,że ludzie sami się o niej dowiadują ,więc nie potrzebuje rozgłosu.
     
Mods: sinnertie