1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Hey Guest, is it this your first time on the forums?

    Visit the Beginner's Box

    Introduce yourself, read some of the ins and outs of the community, access to useful links and information.

    Dismiss Notice

The Royal Guards - Strażnicy - FAQ

Discussion in 'Forum polskojęzyczne' started by sinnertie, Sep 15, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
Mods: sinnertie
  1. sinnertie

    sinnertie Ministry of Hatred Forum Moderator Donator Tester
    1. PumpkinStars - [Pk#] - Inactive

    Messages:
    252
    W tym temacie znajdziesz najczęściej zadawane pytania odnośnie The Royal Guards, czyli strażników, którzy są po to by zapewnić Ci przyjemność z gry i pomoc w razie jakich kolwiek problemów. Zostały tutaj omówione najważniejsze pojęcia w tym temacie i nie tylko. Pragnę zaznaczyć, że oryginalny temat znajduje sie pod niżej podanym linkiem, ja jedynie stworzyłem szczegółowe tłumaczenie i rozwinąłem niektóre punkty:
    https://forum.kag2d.com/threads/the-royal-guard-frequently-asked-questions-public-policy.1714/


    Kim jest Royal Guard?
    • Jest to gracz zwany również jako "Moderator" lub "Mod", a czasami mylnie określany jako "Administrator" - Royal Guards - dalej zwani strażnikami - są to gracze, którzy mają dodatkowy obowiązek zapewnienia sprawiedliwej rozgrywki i przyjemnych doświadczeń na większości serwerów publicznych i tkz. Gold.
    • Strażników możemy bardzo łatwo odnaleźć w grze, ponieważ ich imię wyróżnione jest kolorem zielonym (imię administrator serwera jest w kolorze czerwonym). Jeśli potrzebujesz pomocy - nie krępuj się by zadać im pytania, które Cię niepokoją, są to przyjaźni i pomocni członkowie społeczności KAG. Aktualny lista strażników znajduje się tutaj: https://forum.kag2d.com/threads/in-game-moderators-aka-royal-guard-updated-26-02-2012.1128/
    Jaki jest cel strażników i po co są?
    • King Arthur's Gold jest stale rozwijane. Z tego powodu, istnieje ryzyko, że od czasu do czasu mogą wystąpić nieprzewidziane sytuacjie wymagających uwagi człowieka. Najczęściej te problemy są spowodowane przez nadużycia graczy. Zadaniem strażnika jest rozwiązanie problemu w sposób sprawiedliwy i szybki. Ogólnie rzecz biorąc, działania zostaną podjęte, w przypadku gdy gracz: Grief'uje, oszukuje bądź jego zachowanie jest uwłaczające.

    Co to jest griefing?
    • "Griefing" to termin używany przez wielu graczy do opisania aktu złośliwości czy utrudniania rozgrywki na serwerze, a dokładniej polegającym na dokuczaniu własnemu zespółowi. Czy chodzi o zniszczenie konstrukcji Twojej drużyny, blokowania drogi czy dojścia lub strzelanie z katapulty do konstrukcji własnego zespołu, to każde zamierzone działanie na niekorzyść Twojego zespołu, uważane jest właśnie za griefing. Obejmuje to również zmianę zespołu w celu zaszkodzenia przeciwnej drużynie i zwiększenia przewagi tej pierwotnej.

    Co jest uważane za oszustwo?
    • Korzystanie z wszystkiego, co wpływa na mechanikę gry uważane jest za hacking. Obejmuje to modyfikuje szybkość poruszania się, prędkość i ilość obrażeń itp. Hacking jakiegokolwiek rodzaju jest uważany za poważne wykroczenie i jako takie będzie traktowane.
    • Wykorzystywanie bugów/usterek/błędów w grze by mieć przewagę jest również uważane za oszustwo i będzie skutkować odpowiednimi sankcjami, jednak prawdopodobnie lżejszymi niż za hacking. Może to być upomnienie ustne lub tymczasowe 'zamrożenie' gracza, a następnie ban jeśli sytuacja się powtórzy.
    Jak definiujemy niewłaściwe zachowanie?
    • Choć nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, grzeczność i uprzejmość jest najważniejsza. Innymi słowy, traktuj innych graczy tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Niektóre zachowania, które można łatwo określić jako nieodpowiednie dla społeczności KAG to: rasistowskie uwagi - dowolnego typu, nadmierne przekleństwa, spamowanie czatu, zastraszanie nowych i niedoświadczonych graczy, itp. Wykroczenia tego typu zwykle spotkają się z werbalnym ostrzeżeniem w grze, które jeśli będą się powtarzać mogą skutkować banem.
    • Generalnie dobrym pomysłem jest dostosowanie swojego zachowania tak jak gdybyś grał z młodszym członkiem rodziny.
    Jak mogę zgłosić nadużycie gracza?
    • Najszybszą metodą jest głosowanie za wyrzuceniem w grze. Spowoduje to tymczasowy zakaz dołączenia do serwera dla tego gracza. Aby zagłosować przytrzymaj klawisz wyświetlania punktacji [TAB] i kliknij pole "Kick?" obok nazwy użytkowanika, którego chcesz usunąć z gry. Jeśli to nie pomoże, a gracz będzie wracał i nadal utrudniał grę przez swoje negatywne zachowanie - powiadom strażnika w grze lub na kanale IRC, jeśli to możliwe. Alternatywnie, można również zgłosić nadużycie na forum tutaj: https://forum.kag2d.com/forums/reports-for-abusive-players-cheaters.59/. Upewnij się, że posiadasz odpowiedni dowód w postaci filmiku.

    Zostałem 'zamrożony' przez moderatora! Co to znaczy?
    • Strażnicy mają możliwość zatrzymania - zablokowania możliwośći ruchu - każdego gracza. Ta forma sankcji zostanie użyta, jeśli gracz w jakiś sposób nadużyje zasad dotyczących gry, rozgrywki lub innych graczy. Zamrażanie na ogół oznacza, że strażnik chciałby wyjaśnić, dlaczego zostałeś zatrzymany i dać szansę racjonalnego wytłumaczenia. Jeśli zostałeś zamrożony, nie należy wychodzić z gry, ponieważ zostaniesz automatycznie zbanowany. Gracze są nieśmiertelni podczas zamrożenia, więc nie ma powodu, aby martwić się o ewentualną niesprawiedliwą śmierć postaci.

    Zostałem zbanowany. Na jak długo?
    • Istnieją dwa rodzaje banów."Game server ban" jest banem na jednym, konkretnym serwerze gry."Master server ban" banuje gracza na możliwość połączenia się z głównym serwerem KAG, przez co nie mamy możliwości dołączenia do którego kolwiek z publicznych serwerów. Rodzaj bana jaki otrzymasz będzie zależał od tego do jakiego nadużycie się dopuściłeś.
    • Nie ma określonych zasad dotyczących długości bana, są one ustalane indywidualnie. Jednak, ogólnie rzecz biorąc, niżej wymienione wykroczenia bedą skutkowały następująco:
      • Ping przekraczający limit serwera - 10 minut, ban na serwerze.
      • Idling - brak aktywności ze strony użytkowanika - 10 minut, ban na serwerze.
      • Niewłaściwe zachowanie - 3 dni, ban na serwerze głównym.
      • Wykorzystywanie bugów/usterek/błędów - 3 dni, ban na serwerze głównym.
      • Griefing - 5 dni, ban na serwerze głównym.
      • Hacking - Prawdopodobnie na stałe, ban na serwerze głównym.
    • W przypadku powtarzających sie nadużyć zostaną zastosowane odpowiednio dłuższe bany.
    Zostałem niesłusznie zbanowany? Co mogę zrobić?

    Co jeszcze powinnienem wiedzieć?
    • Strażnicy często spędzają czas na kanale irc: #kag @ irc.quakenet.org gdzie mogą być powiadomieni o tym, że ktoś potrzebuje ich pomocy używając komendy: !guard na czacie ogólnym. Strażnicy mają także fora dyskusyjne, do wewnętrznej komunikacji mędzy sobą i celów organizacyjnych.
    • Strażnicy starają sie traktować wszystkich równo.
    • Strażnik nigdy nie poprosi o podanie hasła lub innych prywatnych informacji.
    • Ogólnie rzecz biorąc, strażnicy są dumni, że mogą pomagać zapewnić uczciwą i przyjemną grę dla wszystkich. Pamiętaj, że strażnicy to także ludzie, których działania nie zawsze będą doskonałe. Jeśli chcesz zgłosić nadużycie straży, możesz to zrobić tutaj: https://forum.kag2d.com/threads/admin-abusing.1601/.
    Jak mogę zostać strażnikiem?
    • Jako, że ilość graczy ciągle się zwiększa, czasami będzie dodatkowe zapotrzebowanie na nowych strażników. Nie ma bezpośredniego sposobu, aby zostać strażnikiem, bądź aplikować o to. Gracze, którzy zostają uhonorowani tym przywilejem to osoby, które stale okazują przyjazny i pomocny stosunek do innych osób, a także ogólne zamiłowanie do gry i chęć wspierania dalszego jej rozwóju.
    • Jeśli nie zostałeś wybrany, nie zniechęcaj się lub obrażaj, ponieważ wybór nie jest dokonany przez jedną osobę. Najlepszym sposobem, aby zwiększyć swoje szanse by stać się strażnikiem jest aktywny udział w życiu społeczności. Pisz na forum, spędzaj czas na IRCu, rób filmiki z Twoich najlepszych rozrywek, bądź kreatywny, a zostaniesz zauważony!
    Myślę, że to wszystko. Team jest zamknięty, by nie pojawił się niepotrzebny spam. W razie jakiś zmian będą one dodawane na bierząco.
     
Mods: sinnertie
Thread Status:
Not open for further replies.