1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Hey Guest, is it this your first time on the forums?

    Visit the Beginner's Box

    Introduce yourself, read some of the ins and outs of the community, access to useful links and information.

    Dismiss Notice

KAG i boty ?

Discussion in 'Forum polskojęzyczne' started by CreativeInternet, Oct 11, 2011.

Mods: sinnertie
  1. CreativeInternet

    CreativeInternet Horde Gibber

    Messages:
    47
    Hej , jak włączyć KAG'a na boty ?
    Chodzi o to , żeby ja byłem np budowniczym i grałem z 1 botów vs 10 :)

    Rozkminiłem jak odpalić 3 vs 3 rycerzy ew. jakoś mi się udało na najmniejszej mapie włączyć 2 vs 2 (mogłem wybierać postacie) - tylko teraz coś nie mogę być inną postacią niż rycerz. Na inne mapie jak już działa zmienianie postaci to boty się nie pojawiają.
     
  2. bartez

    bartez Bison Rider

    Messages:
    117
    Bo są tylko boty rycerzy :) Nie ma łuczników ani robotników. Boty zostały dodane tylko do gry na potrzeby samouczka w grze.
     
  3. CreativeInternet

    CreativeInternet Horde Gibber

    Messages:
    47
    no ok , lecz jak mogę zrobić tak :

    Ja jako budowniczy vs 10 rycerzy ?
     
  4. Vatarax

    Vatarax Shipwright

    Messages:
    14
    Da się to zrobić bez problemu tak robią zomby moda. Jak cię to interesuję mogę opisać ewentualnie wyślij mi pw :).

    EDIT:
    Dobra opisze co nie co :D.
    Po pierwsze musisz mieć serwer możesz strwożyć własne zasady gry lub z edytować jeden z gotowych trybów rozgrywki.
    Najpierw podam na przykładzie CTF.
    A więc tak znajdź i edytuj(np. w notatniku) Base\Rules\CTF\gamemode.cfg
    Musisz znaleźć tam linijkę
    i
    zapisać zmiany i odpalić serwer ze standardowymi ustawieniami.
    Nie testowałem ale chyba będzie trzeba się pobawić.
    Jeżeli kogoś będzie to interesowało mogę spróbować opisać jak zrobić nowe "zasady gry"(czytaj tryb gry ) ponieważ jest możliwość ustalenia obrażeń, możliwości poszczególnych klas, kosztów budynków, czasu budowy itp. opcji jest sporo i pewnie nie wszystkie dostępne jeszcze :D ( w sęsie podane )
     
  5. CreativeInternet

    CreativeInternet Horde Gibber

    Messages:
    47
    puki co zrobiłem 61 vs 61 graczy (same rycerze) - więc opisz jak to mogę zrobić :)
     
  6. Vatarax

    Vatarax Shipwright

    Messages:
    14
    Jednak to niestety nie wszystko było by za prosto. Trzeba się jeszcze pobawić :)
    Jak to dokładnie rozkmnie to napisze co i jak bo na pewno trzeba jeszcze 2 pliki z modyfikować:D
    Edit.
    Dobra powoli do przodu, a więc tak nie ma gdzie za bardzo tego przetestować obecnie, więc jak nie działa nic nie poradzę może potem na serwer to za implikuje dla testów.
    A więc tak trzeba wejść ...\Base\Maps i tam dodać nowy plik .txt następnie go z edytować i dodać
    Code:
        LoadRules("Rules/(nazwa naszych zasad np. "CTF")/gamemode.cfg");
        LoadMap( "Maps/Test.png" ); // mapa do której mają zostać za implementowane boty
    
        //sleep(8.0);  // procedura sleep sprawia, że dalsza część kodu jest czasowo nie wczytywana nie wiem w jakich wartościach to jest
        addBot("Scripts/bot.cfg"); // dodaje tyle botów ile jest napisanych linijek ze skryptem. Nie wiem dokładnie jak działa ten skrypt bo nie mogę go znaleźć a pobawił bym się nim.
    
    EDIT2.
    Kolejny plik do edycji to standardowy (...)\Base\Scripts\mapcycle.cfg
    Code:
    mapcycle = Maps/Nasza_mapa.gm; //standardowo można dodać jeszcze inne mapy do cyklu działania
    no i teoretycznie powinno już jakoś działać jak pomogło i działa proszę dać znać.
    Chyba nawet wystarczy w taki sposób bez włączania opcji bot = yes.
    Niestety nie testowałem i nie bawiłem się tym wcześniej.

    EDIT 3.
    Działa tyle, że przydziela boty do obu drużyn trzeba by się zapytać kogoś o komendę do dodania do określonej a nie równomiernie ewentualnie się pobawić lub gdzieś głębiej poszukać.
     
  7. CreativeInternet

    CreativeInternet Horde Gibber

    Messages:
    47
  8. CreativeInternet

    CreativeInternet Horde Gibber

    Messages:
    47
    hmm nie bardzo rozumiem jeśli chodzi z tym plikiem txt - przecież go od tak sobie nie wykryje , muszę gdzieś podać ścieżkę , który plik ma czytać :)

    Dodatkowo wkurzają mnie te głupie boty -,- zamiast iść np po drabinie to się zawieszają jeśli ja stanę w miejscu. Jeśli już pobiegnę na nich to zaczynają grać.

    Nie potrafią schodzić w dół po drabinie :(
     
  9. Vatarax

    Vatarax Shipwright

    Messages:
    14
    No niestety nie ma dostępu do pliku bot.cfg więc nie da się pobawić z tym po za tym tak jak dałeś linka MM nie przewiduje udostępnienia go. Pewnie dlatego ,że można by ręcznie robić tryby które mają być dla graczy gold. Trzeba poczekać
     
Mods: sinnertie