1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Hey Guest, is it this your first time on the forums?

    Visit the Beginner's Box

    Introduce yourself, read some of the ins and outs of the community, access to useful links and information.

    Dismiss Notice

Nowa klasa: Strzelec

Discussion in 'Forum polskojęzyczne' started by MrError, Aug 12, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
Mods: sinnertie
  1. MrError

    MrError Ballista Bolt Thrower

    Messages:
    112

    No wiesz, 6 sekund ładowania to dużo i nie zawszę trafi.
     
  2. Graver

    Graver Haxor

    Messages:
    322

    Dużo? Nie dość, że z dystansu to jeszcze na strzała ... Jak ,, sczelać ni umisz " to nie zawsze trafisz
     
  3. Mihu

    Mihu Builder Stabber

    Messages:
    21
    Mimo wszystko to ja uwielbiam kusze za to że są w stanie przebić (prawie) na wylot ciężkozbrojnego rycerza a taki łuk to już niekoniecznie :> (Może łuk długi z odpowiednimi strzałami ale i tak nie na wylot :D )

    A co do KAG:Beta , to uważam że - Kusza:
    -Wolniejsze ładowanie (nie wiem dokładnie ile sekund)
    - Znacznie większy Dmg (2 Serduszka? 1.5?)
    - Inny tor lotu (chociaż teraz łuki też strzelają dość podobnie do kusz. Za bardzo strzała opada/zbyt gwałtownie)
    - *Zbijanie* tarczy przy strzale niezależnie od sytuacji
    - Chodzenie z naciągnięta kuszą bez żadnych minusów jakie są w przypadku naciągniętego łuku
    - Ewentualne uszkadzanie drewnianych bloków

    PS: Kusze są o tyle dobre że zostały (w średniowieczu) zakazane przez papieża bo się rycerstwo nimi bardzo szybko wytępiało :D
    PS2: Kusze są też o tyle lepsze że (podobnie jak w przypadku broni palnej - takiej niezbyt skomplikowanej/o zbyt dużym odrzucie dla przeciętnej osoby) może z nich strzelić = zabić teoretycznie każdy *bitch please, nawet ja :D*
     
  4. Konfitur

    Konfitur Haxor

    Messages:
    335
    Prawie każdy łuk przebije zbroję, o ile strzelec strzela na wprost, a nie wywala strzałę w powietrze. Z kuszą jest jeszcze ten minus, że jej naciągane to nie tylko czas, ale i niemały kłopot. Nie wyobrażam sobie naciągania normalnych rozmiarów kuszy w ruchu, a niektórych bez odpowiedniego narzędzia też nie da rady.
    Co do obrażeń, to kiedyś wyobrażałem sobie, że zrobią coś z bezużyteczną zbroją rycerza, mogłaby na przykład blokować pół serduszka obrażeń czy coś.

    :down: słowo wyjątkowy ma jedno znaczenie ::P:
     
    Last edited: Sep 19, 2013
  5. RadioActive

    RadioActive Guest

    Przeczytałem od początku i żałuję. Miniu muszę przyznać że twój tok rozumowania jest wyjątkowy w każdym tego słowa znaczeniu.

    Jeśli chodzi o karabin - MrError KAG przypisałbym do średniowiecza, a więc spluwa mało pasuje według mnie. Kusza to już coś innego. W grze widzę to jako coś co:
    • ładuje się wolniej
    • strzela z większą mocą
      • co za tym idzie - ma większą szansę na przebicie pancerza (mam tu na myśli moc obrażeń po trafieniu bezpośrednio w ciało, ale także tarczę
    • nie może być użyte podczas ruchu lub podczas próby strzału - ładownia, namierzania zwalniałoby o dość dużo prędkość poruszania się (Tak jak Konfi pisał)

    Zgadzam się też z Mihem. Jeśli chodzi o tor lotu, to kusza powinna mieć bardziej "płaski". Strzała leciałaby mniej więcej tak jak jak czarna linia na obrazku poniżej. Z drugiej strony Trzeba by było nieco pozmieniać tor lotu strzały wystrzelonej z łuku. Powinna ona opadać szybciej jeśli wystrzeli się ją na wprost. Należałoby strzelać wyżej, jeśli chce się strzelić dalej.
    Racja, ale podczas naciągania kuszy - zakaz poruszania się lub zwolnienie szybkości. Coś w stylu ładujesz, idziesz wystrzelić i wracasz w bezpieczne miejsce ponownie naładować.

    W sumie ta gadanina o tym nie ma sensu, bo KAG Team ma raczej swój plan na grę i tego typu pomysły to jedynie w przyszłości na jakieś modyfikacje mogą być wykorzystane.

    [​IMG]
     
    miniu likes this.
  6. sinnertie

    sinnertie Ministry of Hatred Forum Moderator Donator Tester
    1. PumpkinStars - [Pk#] - Inactive

    Messages:
    252
    Rozmowa i sugestie na temat dalszego rozwoju gry jak i ewentualnych zmian zawsze ma sens i jest bardzo pomocna dla KAG Team'u. Miej na uwadzę jak mała jest grupa developerów, która tworzy całą gre więc liczą na inwencję i wszelkie pomysły od graczy i społeczności na forum oraz są one jak najbardziej cenione, zwłasza gdy są ciekawe. Nie jest to jednak odpowiedni dział na debatę w tym temacie, ponieważ nikt z developerów na pewno tu nie zajrzy, natomiast będzie to mile widziane tutaj: klik - (oczywiście w języku angielskim).
    Nie jestem pewien ale już chyba gdzieś widziałem tego typu pomysł bądź podobny jednak po przejrzeniu tematów nie mogę tego nigdzie znaleźć oprócz pojedyńczych wzmianek - może się mylę.
     
  7. miniu

    miniu Haxor

    Messages:
    765
    w becie widziałbym to raczej jako 2 typ mountain bow
     
  8. motor4

    motor4 Horde Gibber

    Messages:
    23
    miniu powiem ci że jestem za tym aby mm dodał kuszę (bo inni mają racje przyda się)
    ale że tobie nie odpowiada to już nie mój i ich problem

    Pozdrawiam all .:)
     
    GodOfArrow likes this.
  9. Axatros

    Axatros Ballista Bolt Thrower

    Messages:
    29
    Ale zaraz co jest grane?:huh?: MrErrora kojarzę z masy gównia*ych pomysłów::P: ale ten już przebił wszystkie... Jeszcze zrozumiałbym gdyby dodali strzelca z bronią palną jako rozwinięcie klasy w specjalnych maszynach, które by się robiło z dużej ilości złota ale nie, że tak po prostu. Wtedy wyglądało by to jak w grze "Fat Princess" gdzie ulepszało się maszyny zmieniające klasy, by zyskać nowsze możliwości. Analogicznie twórcy musieliby dodać wtedy ulepszenie do każdej klasy a nie tylko do łucznika.
     
  10. MrError

    MrError Ballista Bolt Thrower

    Messages:
    112
    Tak w ogóle proponował bym przywrócić tryb WAR! z tym miastem, dodać Ery, coś jak w Age of Empires, i w którejś tam erze łucznicy dostawaliby strzelby, najci jakieś szable ;-;
     
  11. RadioActive

    RadioActive Guest

    Poza tą kuszą i resztą, ja jestem za dodaniem zestawu broni z GTA, wagoników z Minecrafta oraz latającej wyspy na której będą mieszkać teletubisie.
    Dziękuje.

    PS: Jak ma się zaczynać offtopic to lepiej zamknąć temat co nie?
     
    miniu likes this.
  12. sinnertie

    sinnertie Ministry of Hatred Forum Moderator Donator Tester
    1. PumpkinStars - [Pk#] - Inactive

    Messages:
    252
    Tak jak pisałem wcześniej, jest odpowiednia sekcja do dodawania sugestii, a omawianie ich tutaj nie ma większego sensu tym bardziej, że 'pomysły' są coraz bardziej abstrakcyjne, a sam temat odbiega już od głównego zamysłu dyskusji.

    Zamykamy.
     
    miniu and RadioActive like this.
Mods: sinnertie
Thread Status:
Not open for further replies.